יום הזיכרון הוא יום מקודש בחברה הישראלית. האם אפשר לציין אותו בדרך אחרת? רגע לפני טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני, נקיים ב-26.4 ערב לומדים לשלום שבו נדון בשאלה הזו עם פרופ' אבנר בן-עמוס מאוניברסיטת תל-אביב, שיספר על תהליך עיצוב הזיכרון הקולקטיבי הישראלי. יום ד' 26.4.17 ב- 20:00, שד' רוטשילד 11, קומה 2, תל אביב. הכניסה חופשית, מחכים לכם.
לאיוונט>>https://www.facebook.com/events/1885284741695625/

תנועת לוחמים לשלום, בשיתוף פורום המשפחות השכולות, מקיימת מדי שנה את טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני. בערב זה מתכנסים יחד ישראלים ופלסטינים על מנת לזכור את קורבנות האלימות בשני הצדדים ועל מנת להזכיר שהמלחמה אינה גזירת גורל.

לקראת הטקס המתקרב, נקיים מפגש לומדים לשלום בו יספר פרופ' אבנר בן-עמוס על תהליך עיצוב הזיכרון הקולקטיבי הישראלי באמצעות טקסים וימי זיכרון, וידבר על האפשרויות לנסות ולעצב זיכרון אלטרנטיבי. כמו כן, נקיים דיון פתוח על מקומם של הנצחה וזיכרון כגורמים המאפשרים הכרה וסולידריות.
לאחר ההרצאה ייערך פאנל עם חברים ישראלים ופלסטיניים בתנועה ובפורום המשפחות השכולות.

בן-עמוס הוא פרופסור חבר בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב. מחקריו עוסקים בהיסטוריה של ריטואלים פוליטיים, בעיצוב הזיכרון והתודעה הלאומיים ובהוראת ההיסטוריה והאזרחות. בנוסף, הוא פעיל חברתי ותיק, היה ממקימי פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי, והינו חבר הנהלת הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.

יום ד' 26.4.17 | 20:00,
שד' רוטשילד 11, קומה 2, תל אביב
(נציגות קרן רוזה לוקסמבורג בישראל)

הכניסה חופשית
יהיה מרתק