כאן זה לא אולפן

כאן זה לא אולפן

סוג הארגון:

תאור כללי:

כאן זה לא אולפן נוסדה בשנת 2012 על ידי קבוצת מורים ותלמידים המתוסכלים מחוויות האולפנים שלהם, שם השפה הנלמדת הוסרה לעתים קרובות מדי מהעולם האמיתי. הקבוצה האמינה שבית ספר לשפות צריך ללמד את שפת חיי היומיום (ובמצבים אמיתיים במידת האפשר). הקבוצה גם זיהתה את היעדרם של בתי ספר לשפות המלמדים עברית וערבית, והאמינה שכדי להפחית את מחסומי התרבות בישראל יש לצמצם תחילה את מחסומי השפה.
כיום כאן זה לא אולפן בולט כאחד מבתי הספר היחידים לשפות בישראל המלמדים עברית וערבית ומנוהלים על ידי יהודים, פלסטינים, מקומיים ועולים חדשים יחד. תלמידי כאן זה לא אולפן יכולים ללמוד בסגנון מרענן שאינו סובב סביב ספרי לימוד אינסופיים או תרשימי דקדוק אלא להתמקד בדיבור ובשיחות יומיומיות שהם יזדקקו להם כשיצאו מהכיתה.

מטרות וחזון:

אנחנו לא לומדים עברית וערבית, אנחנו לומדים בעברית ובערבית. המטרה שלנו היא לא ללמוד דקדוק או איות. המטרה שלנו היא לרכוש את הכלים הדרושים להבנת הסביבה ולמעורבות בה, על מנת להשפיע בצורה חיובית. לימוד שפה היא בראש סדר העדיפויות, אך זאת לא העדיפות היחידה.

כיצד מתקשר לחיים משותפים?

אנו מאמינים בשוויון ובכבוד למגוון ומקבלים בברכה תלמידים חדשים מכל קצוות העולם. באמצעות לימוד שפה והשתתפות פעילה בקהילה ייחודית זו, אנו מועצמים על מנת להשמיע את דעותינו ולהיות חברים פעילים בחברה.