עמותת מעגל הקשבה

עמותת מעגל הקשבה

סוג הארגון: עמותות

תאור כללי:

העמותה פועלת לקיים מעגלי הקשבה ודיבור מהלב בהרכבים מגוונים, כולל הכשרת מנחים.

מטרות וחזון:

עמותת מעגל הקשבה משמשת מעיין מקצועי בעל השפעה רחבה ליצירת שינוי בקהילות ובתרבויות הקיימות בישראל ושכנותיה בדרך ההקשבה והדיבור מהלב. קהילת העמותה הינה בעלת מרחב הומאני, חיה, צומחת ומתפתחת בדרך של תרגול הקשבה ודיבור מהלב.
מטרות העמותה: * ליצור שינוי באקלים חברתי בארץ ע"י הבאת המעגלים לרובדי האוכלוסיה השונים * להכשיר מנחים באופן מקצועי בדרך מעגל הקשבה כתחילת תהליך להקמת בי"ס מטעם העמותה * להעצים ולטפח את קהילת המנחים, שיהיו במקום של צמיחה, תרגול והתפתחות מתמיד.

כיצד מתקשר לחיים משותפים?

הסיפור הוא לב המעגל, הוא מאפשר לנו להתחבר למקום בסיסי באנושיות שלנו. דרך זו מעודדת כנות, הקשבה בלתי שיפוטית, אמון, ספונטניות, כבוד לזולת ולעצמי. במהלך המפגש יוצאים משתתפי המעגל למסע לעריכת סדר במערכת הפנימית שלנו, לחקר הכוחות הפועלים בתוכנו. התבוננות זו מאפשרת חשיבה הכרתית לזיהוי מקור הדברים ולבניית כלים לחיים בדרך מיטיבה.
מעגל הקשבה מאפשר לנו לתרגל ולפתח הקשבה עמוקה לסובב אותנו ולעולמנו הפנימי. הוא מציע כלים יעילים לפתרון לא אלים של עימותים ולחשיפת המעמקים של צרכי היחיד והקבוצה. כוונה מרכזית של "מעגל ההקשבה" היא לספק לכל משתתף את תחושת הערך
של חווייתו הפרטית ואת התחושה שכל יחיד חשוב.
העבודה על פי שיטה זו מספקת כלים לקבלת החלטות מתוך הקבוצה עצמה.
מעגל ההקשבה לא מתיימר לרפא, לעבוד עם האישיות, או לחנך לערכים בצורה ישירה, אלא לחשוף את המשתתפים לתהליך שבו מתרחשים השינויים. עם זאת, מעצם המבנה שלה מעודדת שיטה זו כנות, הקשבה בלתי שיפוטית, אמון, ספונטניות וכבוד לזולת ולעצמי.
התפתחות ההבעה ההדדית במהלך המפגש מביאה לתוצאות רבות, ביניהן: גמישות מחשבתית, חקירה והבאה לתיווך של עימותים שונים, יכולת הבעה, חקירה עצמית של ערכים ונושאי דיון שונים, הפחתת אלימות, קבלת החלטות קבוצתיות, גיבוש מודל לשיתופיות לפי הצורך, אחריות והנהגה שמחולקות בין כולם.