עמותת מפעל המוסיקה צימבליסטה

עמותת מפעל המוסיקה צימבליסטה

סוג הארגון: עמותות

תאור כללי:

עמותת מפעל המוסיקה צימבליסטה, מקיימת פעילויות מוסיקליות דו לאומיות בהדרכת ובהשתתפות אמנים ומוסיקאיים בינלאומיים. המייסד והמנהל המוסיקלי של העמותה הוא המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה. "תזמורת ללא גבולות" היא תזמורת "הבית" של העמותה. בתזמורת מנגנים תלמידי מוזיקה יהודים וערבים, לצד נגנים מקצועיים - החל מנגני התזמורות המובילות לרבות הפילהרמונית הישראלית וכלה באורחים סולנים מהארץ והעולם. משנת 2016, העמותה מקיימת פסטיבל מוסיקה שנתי בן כשבוע. במסגרת הפסטיבל, התזמורת מנגנת מופעי מוסיקה קלאסית עם נגיעות של מוזיקת עולם ומוסיקה ישראלית.

מטרות וחזון:

המנוע של העמותה הוא הרצון להעמיק את האמונה והתקווה בדו קיום בין יהודים וערבים, באמצעות קונצרטים, כיתות אמן ופסטיבלים שנתיים. דרך הרפרטואר המוסיקלי והעבודה המשותפת בחזרות ובקונצרטים, אנחנו מעודדים רב תרבותיות, פתיחות, סובלנות והתייחסות חיובית לשונה ולרב גוני. מטרת העמותה לייצר רצף פעילויות שנתי, בהם המוסיקאים הצעירים מתניידים ברחבי הארץ והעולם ובו זמנית, מאפשרים לקהילות נזקקות ליהנות ממוסיקה איכותית המחברת בין אוכלוסיות. המופעים, חלקם קאמריים וחלקם סימפוניים, מתקיימים בחללים שונים וגם באוהל קונצרטים נייד, וזאת כדי להגיע לאוכלוסיות בפריפריה תוך הקשבה לצרכים המקומיים.

כיצד מתקשר לחיים משותפים?

בחמשת הפסטיבלים שקיימנו החל משנת 2016, השתתפו תלמידי מוסיקה ערביים ממזרח ירושלים, מאבו גוש ומצפון הארץ. אחד משיאי הפסטיבל באוגוסט 2016 היה הביקור המרגש של קרובי משפחתם שהגיעו במיוחד מירדן ביחד עם קהל של יותר מאלף מבקרים שהגיעו לתפן בימי הפסטיבל. בשנת 2017 וכן בשנת 2019, הפסטיבל אירח את פרויקט תופי השלום מהכפר הערבי אעבלין ובית הספר ליאו בק חיפה והתכבדנו בנוכחותם של נציגים בכירים משגרירות ארה"ב.
המוסיקאים המקצועיים שלוקחים חלק בפעילויות המוסיקליות של העמותה הינם טובי המורים בתחומם - החל מנגני התזמורות המובילות בארץ וכלה באורחים סולנים מהארץ והעולם, שפעילים גם בארצות מוצאם למען אותה מטרה וחוברים אלינו להעצמה מבורכת