פסיפס – מרכז חינוכי לחשיבה ערכית

פסיפס – מרכז חינוכי לחשיבה ערכית

סוג הארגון: מיזמים, תוכניות

תאור כללי:

חברת הדרכה בעלת צוות מדריכים עם ניסיון חינוכי עשיר ומציעים למעלה מ-20 תכניות חינוכיות וערכיות בנושאים דמוקרטיה ושיוויון, המותאמות למגוון מסגרות.

מטרות וחזון:

פסיפס- מרכז חינוכי לחשיבה ערכית' הינו חברת הדרכה בעלת צוות מדריכים עם ניסיון חינוכי עשיר עם אלפי בני נוער וחיילים ומאות הורים ומחנכים. אנו מציעים למעלה מ-20 תכניות חינוכיות וערכיות שונות המותאמות למגוון מסגרות. אנו פועלים בכל רחבי הארץ בשיתוף עם מסגרות חינוך פורמאליות ובלתי פורמאליות במגוון של מתודות חינוכיות כגון: סדנאות, סיורים, סמינרים, הרצאות, סרטים ועוד. מטרתנו היא לעורר דיון ונקיטת עמדה בקרב המשתתפים והמשתתפות ולפתח חשיבה ערכית ועצמאית. נקודת המוצא החינוכית שלנו היא שוויון ערך האדם. אנו פועלים לקידום חברה ישראלית ציונית, דמוקרטית ושוויונית, לפיתוח מנהיגות והעצמת השיח החברתי-ערכי בישראל. אנו מאמינים כי חינוך ערכי הינו מפתח לתיקון חברתי.

כיצד מתקשר לחיים משותפים?

מספר תוכניות שלנו קשורות לחיים משותפים, לדוג' התכנית "חיים ביחד" שלנו אנו שמים דגש על היכרות בין אישית ויצירת חווית מפגש חיובית בין בני הנוער יהודים וערבים, תוך שבירת מחיצות, סטריאוטיפים ודעות קדומות. הבנה שאנחנו חלק מאותה חברה, שאנחנו שווים ושיש מקום לכולם. פיתוח אקלים של דיאלוג וחיים משותפים בארץ. חשיפה והיכרות עם נקודת המבט של האחר, העמקת הבנת האחר.