שותפויות אדמונד דה רוטשילד

שותפויות אדמונד דה רוטשילד

סוג הארגון: קרנות

תאור כללי:

עובדת יסוד היא, שהחברה הישראלית מורכבת מפסיפס של זהויות, תרבויות, אמונות ועדות. האנשים המרכיבים פסיפס זה חולקים מרחב קיום משותף ועליהם למצוא את הדרך לחיות יחד.

זוהי משימה מורכבת ומאתגרת, במיוחד על רקע תהליך הקצנת השסעים בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית, המתחולל בשנים האחרונות. בצדו של תהליך זה, מתרחבים הפערים החברתיים וחוסר שוויון ההזדמנויות. מדובר בפערים שהם בין הגבוהים בקרב המדינות המפותחות, והם מעמיקים את השסעים, יוצרים תחושת ניכור – ועימה, קושי גובר והולך להגיע להסכמות.

אנו בשותפויות רוטשילד מאמינים שפסיפס הזהויות המרכיב את החברה הישראלית מהווה הזדמנות יקרת-ערך להעשרה, ללמידה, ליצירה ולבנייה, הלכה למעשה, של מודל לפיתוח מרקם חיים עשיר ותוסס, המוליד – מתוך השונות והשותפות – חברה בריאה ומתקדמת שבה מועצם הטוב המשותף.

תנאי הכרחי להגשמת חזון זה הוא הבטחת הזדמנות שווה לכל אדם בחברה הישראלית להצליח באופן אישי, תוך מימוש תרבותו, האידיאולוגיה שלו וצרכיו.

לפיכך, בחרנו למקד את מאמצינו בטיפוח צעירים מובילים, בעיקר מן הפריפריה החברתית-גיאוגרפית. פעילותנו נועדה לסייע להם לפתח תפיסות חברתיות ולהעניק להם כלים אשר יאפשרו להם להשתלב בעמדות השפעה בחברה הישראלית ולפעול לקידום שוויון הזדמנויות ולבניית חברה משותפת המושתתת על סולידריות וכבוד הדדי.

בצעירים אלו אנו רואים חלוצים, השואפים להשפיע על מציאות חייה של החברה הישראלית במאה ה- 21. יחד, הם מהווים קבוצה שהשקעה בה תניב את התשואה הגבוהה ביותר לקראת הגשמת חזון שוויון ההזדמנויות והחיים המשותפים. על בסיס זה אנו מגדירים את תפיסתנו לגבי מוקדי הבעיה, חזוננו ויעודנו:

מטרות וחזון:

הקמת עתודה של מנהיגות צעירה, ומגוונת בעיקר מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, אשר תשתלב בעמדות השפעה בחברה הישראלית ותקדם תהליכי שותפות בין הקהילות השונות המרכיבות את החברה הישראלית.

צעירות וצעירים אלה יפעלו לצמצום פערים בחברה הישראלית ולקידום שוויון הזדמנויות לבניית חברה משותפת.

כיצד מתקשר לחיים משותפים?

חברה ישראלית בה לכל אחד ואחת סיכוי שווה להשפעה, להצלחה ולהגשמה ללא קשר להשתייכות מגדרית, גיאוגרפית, אתנית, תרבותית או דתית, המהווה בכך מודל בר-קיימא לחיים משותפים.

קהל יעד

ילדים ונוער

אזורי פעילות

כל הארץ