מתנס ליאו באק יזם אירוע לציון תחילתו של תהליך שיקום נזקי השרפה בכרמל, בשיתוף חברי המתנ"ס, חברי קהילת אוהל אברהם ואנשי דת יהודים, ערבים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים.

200 תושבים הגיעu לאירוע אשר יצר ממרכז החינוך ליאו באק שבכרמל במטרה לציין קיום משותף ולנטוע תקווה בלב התושבים בעיר שריבוי תרבויות מאפיין אותה. האירוע שגם התקשר לשיקום השריפה ושיקום מערכות היחסים הבינתרובותיים התקיים בגן הקרוי על שם דניאל מנצ'ל אשר נהרגה בפיגוע במסעדת מצה ב- 31 במרץ 2002. גם משפחתה השתתפה באירוע מתוך רצון לקדם חיים משותפים.

יואב יגול , מנהל מתנ"ס ליאו באק מהוגי הרעיון, רצה לקיים את האירוע סמוך לחנוכה כי מסורת היא בליאו באק להקדיש את חג החנוכה להארת זכויות האדם והשלום.

אירוע זה נועד להביע סולידריות של תושבים יהודים וערבים שמאמינים בקיום משותף ופועלים לקידום שלום ותקווה. לקידום מטרה זו התגייסו אנשי דת, יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים: האב אמיל רוחאנא, השייח' חוסין אבו רוקון, השייח' ראאד רקאב, מועאד עודה, הרב גבי דגן, הרבה נעמה דפני והרב זוהר קיזלר. ובמהלך הטקס נאמרה תפילה בשלוש שפות:

ראו כאן כמה דקות של סרטון המתאר חלק מהטקס:

אורח מיוחד שנשא דברים היה מר אנדרו דילברט, סגן נספח התרבות של השגרירות האמריקאית בישראל, המוקירה את פעילותו העקבית של מתנ"ס ליאו באק לקידום חיי שיתוף ואחווה יהודית ערבית באזור הכרמל המערבי. ראויה לציון מיוחד שלוחת עין הים של מתנס ליאו באק, היא במרכז קלור ובראשה מנהל השלוחה האני אלפאר, אשר תרמו רבות לארגון האירוע.

לצד הברכות שרו למען התקווה לשלום יחד עם הרכב בני נוער "שאלות" של ליאו באק ונטעו עצי זית צעירים יחד עם ילדי קייטנה יהודית – ערבית של מתנ"ס ליאו באק, כסמל לחיים המשותפים. בין התומכים גם "קרן כבוד".