גיא מינטוס מתרגש מאוד להזמין לאירוע יוצא דופן בחגיגיותו. ערב של הקרנת בכורה של הוידאו החדש עליו עבד רבות יחד עם הבמאי הצ׳כי יקוב צ׳רמק אשר יכלול גם הופעת סולו + מוסיקאים אורחים מיוחדים!!!

שמרו את התאריך – 9/1/2017 יום שני 20:00 נמל תל אביב , בבית היוצר, האנגר 22 , להזמנה לחצו פה לכרטיסים

 

unnamed-2

על הוידאו:

בקיץ האחרון, יצא גיא מינטוס יחד עם הבמאי והאנימטור הצ׳כי יקוב צ׳רמק למסע. הם ביקרו בחמישה מקומות שונים ברחבי הארץ המגלמים את הרעיון של דו קיום על צורותיו השונות. בכל אחד מהמקומות נוגן השיר ״Our Journey Together” , שיר אשר נכתב כביטוי תקווה ותפילה לשלום מתוך המציאות הקשה של קיץ 2014.

האינטראקציה והתגובות השונות תועדו והפכו לסרט המלווה את השיר. דרך הטיולים שעברו בבאר שבע, אבו גוש, רמלה, צפת וכפר קרע צילמו פורטרטים של מעל 100 ילדים מרקעים שונים; יהודים, מוסלמים, נוצרים. הפורטרטים מוצגים כחלק מהוידאו לצד אנימציות המורכבות מציורים שצוירו ע׳׳י הילדים עת שהקשיבו לשיר ועוד הפתעות!

בנתיים תוכלו להקשיב לשיר כאן ולהנות מהפרומו.

עוד על גיא מינטוס

גיא מינטוס, 25, פסנתרן ומלחין ישראלי החי כיום בניו יורק הוא ״מוזיקאי מבריק המשלב חזון רב-תרבותי עם התשוקה של אמני הג׳אז הגדולים״ (טום הנרי, טולדו בלייד).

גיא המבוסס עמוק במסורות הג׳אז והמוזיקה הקלאסית הוא חוקר נלהב של תרבויות הים התיכון המטייל למדינות השונות לעיתים תכופות בכדי להופיע וללמוד עם מאסטרים של מוזיקה מסורתית. עם הידע המשולב הזה גיא יוצר כ״מדען משוגע״ (ארתורו אופריל, מלחין ופסנתרן זוכה גראמי) מיזוג אורגני ואמיתי בין התרבויות בהופעות שתוארו כ״עוצרות נשימה״ (בארקה פביאנובה, פולמון מגזין).

לאחרונה זכה גיא בפרס השני ובפרס הקהל בתחרות הסולו פסנתר של ה- Montreux Jazz Festival, בביצוע יצירתו על ידי ה- American Composers Orchestra ואף ב״פרס מלחין הג׳אז הצעיר״ ע״ש הרב אלפרט מטעם ארגון ASCAP האמריקאי.

במהלך הקריירה שלו, גיא חלק את הבמה עם אמנים זוכי גראמי כגון הווארד לוי, ארותורו אופריל ותזמורת הג׳אז האפרו לטינית, ג׳ון הנדריקס ג׳ימי קוב ועוד. הופעתיו כוללות הופעות על בימות תיאטרון האפולו, לינקולן סנטר, מוזיאון המטרופוליטן לאומנות שבניו יורק כמו כן, הופעות בפסטיבל ישראל, פסטיבל ג׳אז בים האדום ופסטיבלים נוספים בקנדה, טורקיה, גרמניה, יוון, איטליה, צ׳כיה ודרום אפריקה.

מבין הקלטותיו אלבום סולו חי, ״הפסנתר הים תיכוני״, אלבום בכורה לפרוייקט Offlines, שהוקלט בטורקיה עם נגן הפרקשן והעוד ינון מועלם ואלבום שלישייה שהוקלט בניו יורק וייצא במהלך 20177.