עומר וירון התחברו בלימודים האקדמיים והפכו לחברים הכי טובים. בין התחביב שלהם גלישת גלים ובין הלימודים, עלה להם הרעיון לשלב בין שתי האהבות שלהם – חינוך נוער בסיכון וגלישת גלים והקימו עמותה בשם ״הגל שלי״. העצמת בני נוער מתוך האמונה כי כל אחד יכול לעלות על הגל ולהצליח בחיים. הם החלו להדריך בהתנדבות 10 נערים במשך שנה, דרך התאהבות, התמסרות, עזיבת העבודות, לקיחת הלוואות ורכישת ציוד גלישה וביטוח – ועד היום, כאשר העמותה פועלת עם מעל ל-100 קבוצות בשנה, 3,800 בוגרים ועוד מעל ל-1,000 בני נוער בסיכון, שמצטרפים מדי שנה, בשלושה מרכזים לאורך חופי ישראל – בת ים, תל אביב יפו וכפר-גלים. עומר וירון רצו לעזור לבני נוער לחשוף את הכוחות הפנימיים שלהם על ידי התנסות עם איתני הים והגלים ומכך ללמוד להתמודד עם אתגרי החיים. התהליך ייחודי ומובנה דרך חוויות של הצלחה. הגלישה אם כי אישית היא גם מאד קבוצתית וחלק ניכר הוא השייכות לקבוצה. לים יש כוח מרפא מצד אחד ומצד שני הוא מאתגר ויכול ללמד ולאפשר הרבה תובנות על התמודדות עם החיים עצמם.

פעילות ״הגל שלי״ חובקת את כל בני הנוער בארץ, נוער ערבי ונוער יהודי מוצא דרך הגלישה המשותפת מקום להיפגש ולהשתייך לקבוצת השווים. "כולנו גולשים ביחד על אותם הגלים, כולנו שווים ולכולנו יש מקום." החיבור המשמעותי, מתקיים היות והצוותים שגם הם מגוונים ומורכבים כמובן מערבים ויהודים מתמודדים עם דעות קדומות ומנסים ליצור מציאות משותפת. לצד זה מתקיימות פעולות של שותפות כגון:

* שילוב מכוון של אוכלוסיות מגוונות כבר בתכנית הבסיס ״מגדלור״ שנפתחה גם לנערים ונערות ממזרח ירושלים.
* שימור חניכים מכל המגזרים וביסוס מערך הדרכה המאפשר השתלבותם בקהילת הבוגרים
* ציון חגים ומועדים של דתות ועדות שונות
* אירועי שיא בהתנדבות- לדוגמא שיתוף פעולה עם ארגון ״שורשים ג׳ודור״ המעודד הדברות בין נוער מהתנחלויות לנוער פלסטיני
* שילוב מדריכים ומתנדבים מהמגזרים השונים בצוות
* קורס ערבית מדוברת לצוות העמותה באדיבות ״כולנא- בית ספר לשפה ותרבות ערבית״

פעולות אלו מתאפשרות בעזרת שותפים יקרים וביניהם שגרירות גרמניה בישראל.

בשנתיים האחרונות יצאה עמותת הגל שלי עם מיזם חדש אשר מטרתו חיבור וחיזוק מזרח ירושלים ביחד עם עיריית י-ם. אביב מספרת: פתחנו 12 קבוצות של נוער ממזרח ירושלים. המיזם כלל למידת שחייה כשלב ראשון ולאחריו הגעה לתכנית הגל שלי בחופי בת ים. לצערנו ולשמחתנו, הגיעו  150 בני נוער שלראשונה בחייהם ראו את הים. בשנה השנייה הצטרפו גם 2 קבוצות של נערות מוסלמיות ממזרח העיר וחוו חוויה יוצאת דופן. המצטיינים של התכנית זכו לעבור קורס "אחים בוגרים – מחניך למדריך". ואף משמשים כיום כמדריכים לנערות והנערים החדשים. מילים לא יוכלו לתאר פרוייקט חשוב זה שבסיומו אחד מהורי החניכים אמר: "לראשונה פגשתי יהודים שלא רוצים לפגוע בנו, מקבלים אותנו ומעניקים טוב לילדינו". כל התכנית הועברה בערבית.

חלק מהיעדים הוא ליצור תהליך של פיתוח אישי של בוגרי התכנית, כמו גם ליצור קהילה חברתית ברת קיימא שתסייע להפחית את גורמי הסיכון אליהם חשופים בני הנוער ובד בבד תייצר חשיפה לתרבויות שונות. דרך תכנית זו הצוות מקדם סובלנות, הבנה וקבלה. המסלול האחיד שכלל הבוגרים חווים בשיתוף מהווה קרקע פורייה לפעילות המשך משותפת, יצירת קשרים וחברויות לא על בסיס דת/גזע/מין/צבע, כמו גם בסיס איתן להמשך התהליך החינוכי המקדם ערכים פלורליסטיים והכרות עם תרבויות אחרות. הנוער המשתתף בתהליכים של "הגל שלי" מעיד על יצירת חברויות אמת ששינו את דעתם לחיוב על אחרים מהם.

ונסיים עם סרטון על קבוצה משותפת של בני נוער פלסטינים ומתנחלים שעברו מפגשים משותפים בשיתוף פעולה עם ארגון ״שורשים ג׳ודור״