קורס ייחודי באומנות הפרפורמנס – מיצג, שמתקשר גם לאקטיביזם, מוצע לקהל הרחב והמגוון במרכז האומנויות של גבעת חביבה. מדובר בחוויה יוצאת מגדר הרגיל. השתתפות פעילה וקבוצה איכותית שלראשונה תתגבש מקהל רחב ללא צורך בידע מוקדם שכן אומנות המיצג יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון מדיות שונות בתחום האומנויות. ולכן מי שמתעניין, אף רק כתחביב יכול למצוא את המפגש בקורס הזה כמקום לבטא את עצמו.

מהו מיצג?

מיצג הוא מופע רב תחומי המשלב מדיות שונות מתחום אמנות הבמה, תיאטרון, תנועה, מחול, לבין האמנות החזותית ציור, פיסול, קולנוע, מיצב, אומנות הכתיבה, הספרות, השירה, הניו מדיה, המוסיקה וכיוב'. המיצג הוא אמנות אינטראקטיבית הפועלת באמצעות ועבור קהל ומהווה דרך לפנייה ישירה אל ציבור רחב, השואפת לבטא רעיון, מסר, וכך כל ההתרחשות בחלל. הזירה יכולה להיות הרחוב עצמו. החומרים –חומרי חיים שימושיים אפילו פעולה יומיומית. האובייקטים, הטקסטים, המוסיקה והתנועה משרתים את המסר שלרוב הוא מסר חברתי של אמנות אקטיביסטית. זוהי גישה רב תחומית, שבשונה מתיאטרון אדם אינו צריך לצאת מעצמו לדמות אחרת, ללמוד משחק או להיות שחקן. במיצג אנחנו נשארים אנחנו. כך גם התנועה, המיצג יוצר שפת תנועה טבעית ופונקציונלית, שלא דומה לשפת התנועה המקובלת בתאטרון.

מנחת הקורס?

אניסה אשקר (בערבית: أنيسة أشقر; נולדה ב-1979) היא אמנית מיצג,מיצב, צילום וציור, שחיה ועובדת בעכו ובתל אביב-יפו. אניסה אמנית שפועלת בחוזקה מחוץ לגבולות הגלריה וסטאטי. ככזו היא פועלת באופן משמעותי בשדה הפרפורמנס, הפונה אל אנשים באופן ישיר ובלתי אמצעי. האקטים שהיא יוצרת מאפשרים לה יותר מהכל להיות היא עצמה. פעילותה של אשקר לאורך השנים מאופיינת בשילוב בין עשיה אמנותית לעשייה חינוכית. היא לימדה ומלמדת במוסדות חינוך שונים כגון מכללת מנשר לאמנות, בית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב שנקר, האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, המתנ"ס היהודי-ערבי ביפו, ואורט עכו. אניסה אמנית שלמדה אמנות וגדלה לתוכה מגיל צעיר.

images-4 images-3

למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד לאנשים שאמנות המיצג ו/או אמנות אקטיביסטית מעניינית אותם: אמני מיצג, סטודנטים בוגרי אמנות, אנשים מהישוב אוהבי אמנויות הגוף, תנועה, מיצבים פיסוליים או אקטים חברתיים, המעוניינים להכיר, ללמוד וליצור יחד עם אניסה ודרכה את תחום המיצג. מבוגרים מגיל 18 ועד 120 (אין צורך בניסיון קודם) יהודים וערבים.

מתי ?
ימי שלישי, 10 מפגשים, נובמבר- דצמבר 2016 בין השעות 17:00-20:00 במרכז האמנות המשותף גבעת חביבה.

להרשמה ו/או פרטים נוספים:

או צרו עמנו קשר ב- טל' : 04-6309287 04-6372824 | דו"אל: artgvha@givathaviva.org.il

דוגמאות לתמונות מתוך המייצגים של אניסה שנקר , פרטים על התערוכות ניתן לקרוא בקישור כאן.

1116 1115

1111 112

* פתיחת הקורסים מותנים במספר משתתפים מספיק.