לידידיי ושותפיי

כשייסדתי את הבלוג בקיץ 2016 ("היום יום בלוגולדת") חשבתי לכתוב מעין יומן שישתף חברים ומכרים בפעילויות הקשורות לחיבור בין ערבים ויהודים שאני שותפה להם. בנוסף, ראיתי שאין מקום אחד שמארגן מידע על כל הארגונים, היוזמות, האירועים, ההכשרות, המלגות והקרנות שקשורים במרחב המשותף הזה ולקחתי את המשימה על עצמי. מאז היומן הבלוגי הפך להיות משמעותי ביותר.

להתנדבות שלי, הצטרפו גם מיידענים מתנדבים שמזינים מידע על בסיס יום יומי, אנשי מקצוע עם לב רחב ואני מודה על כך בלי סוף. נאלצתי לעבור חברת איחסון מרוב חומרים ואנחנו חוגגים את כמויות התכנים שמצטברים לנו בנושא. בלוח האירועים כל יום יש פעילות שמתקשרת לחיים משותפים. והנושאים לכתבות רק מתרבים. יש מדור "סיפורה של אישה פעילה חברתית", ו10 מילים בשלוש שפות (ערבית, עברית ואנגלית) שנשלחות מדי חודש, וכמובן כתבות חדשות על עשייה מחברת. יש כבר כ- 120,000 כניסות וכ- 2000 מנויים לניוזלטר.

הבחירה היתה להתמקד רק בעשייה בשטח. רק בטוב. רק בחיבורים.באתר חיים משותפים אנחנו מנכיחים ומשקפים בצורה חיובית מציאות אחרת של בני אדם. אנחנו בוחרים בתקווה, בחיובי, בעשייה, בדברים שלא תמיד מקבלים את החשיפה הראויה. אנחנו מראים שאפשר וקיים אחרת.

והנה כעת, קיץ 2018, עבר חוק הלאום שאינו חותר לשיוויון ולא נכתב ברוח מגילת העצמאות. רבות נכתב ונאמר ונעשה בנושא. אך אני עסוקה במחשבה מה מקום האתר חיים משותפים בהקשר של חוק הלאום? ואני חושבת שהתשובה נמצאת בכך שהאתר חיים משותפים, עוסק בהנכחה בלתי מתפשרת לקידום העשייה בין בני אדם ערבים ויהודים בישראל. ועל מנת לחתור לתקווה – ימשיך לפעום ולהראות את העשייה הנרחבת החיובית בשטח – אל נוכח המציאות המורכבת.

 

ובכן, ראו, התגאו וקבלו את מנת התקווה היומית שלכםבלוח האירועים כאן מבחר רב של אירועים, בלוח הדרושים בארגוני ויוזמות חיים משותפים וכמובן ראו פה קורסים, הכשרות וכנסים חדשים שנפתחו להרשמה. פה את היוזמה החדשה על גרפיטי בירוחם ובכפר הלא מוכר רח'מה. ואת הכתבה החדשה במדור סיפורה של אישה פעילה חברתית.

אם אתם גם מופיעים עם ארגון או יוזמה שלכם במאגר הארגונים הייחודי שלנו, לידיעתכם לקראת שדרוג האתר, אנחנו עובדים על מנוע חיפוש משוכלל הכולל גם מיקום שלכם על המפה – ולכן צריכים עידכון פרטים כנסו פה לעדכון.

ושוב המון תודה לכל המתנדבים של האתר. ולכן הקהל מנויים וקוראים שכותבים תגובות בבלוג או בפרטי, דעו כי אתם מעודדים אותנו להמשיך בקו שנקבע וכמובן תודה על כל תרומה שמסייעת לתשלומי איחסון, רב מסר והוצאות האתר. יחד נתחבר ונשפיע על עיצוב דעת הקהל והבניית המציאות.

חיבוק,

קרן