מידע זה נאסף בשנת 2017 לקראת קיץ 2018 אבל הוא מאד רלוונטי גם לקראת קיץ 2019

לאחרונה פונים אלי רבים ושואלים אותי בנוגע לרישום למחנות קיץ לארה"ב בנושא חברה משותפת ערבים ויהודים. כזכור גם אני השתתפתי כנציגה מלווה לבני נוער מכיתה ט' במחנה קיץ "זרעים של שלום" על כך כתבתי פה ואני ממליצה לקרוא על החוויה והתובנות שכתובות בסוף… ולכן את הפוסט הזה אקדיש לשיתוף תוכניות קיץ ששמעתי עליהם. וכבר מציעה לכל מי שמכיר ויודע או ארגונים שרוצים לחשוף את תוכניות הקיץ שלהם – רשמו בתגובות. ואוכל להפוך את הפוסט הזה לדינאמי וכל פעם להוסיף את המידע הרלוונטי – חכמת ההומנים וחשיפה תוסיף להעצמת הזירה של החברה המשותפת באמצעות כל אחד ואחד מאיתנו. אני רק ההזדמנות …!

להלן הפניות למספר אתרים מעניינים שיש להם תוכניות קיץ בארה"ב – אני עדיין לא רואה רישום בכולם, אבל כבר אפשרי להתעניין או להוסיף לכם ביומן תזכורת לשוב ולפתוח את הלינקים פעם בשבועיים כדי לבדוק האם עודכן הרישום לתוכניות הקיץ – לא בכל אתר כתוב ישירות את גיל קהל היעד. אני יודעת לדוג' ש"זרעים של שלום" פונים לכיתות ט' . אך בשאר העמותות כדאי לעשות עוד ברור. כאמור, אני מובילה אתכם ליעד הראשוני – האתר האינטרנט של העמותות שאני יודעת שיש להם תוכניות קיץ לנוער. והשאר תחקרו או תנו לנוער לחקור ואשמח אם תחזרו אלי עם תובנות כדי שאשתף את כולם.

עמותת ידיים לשלום – Hands For Peace פה תמצאו בלינק מידע רלוונטי וגם אפשרות לרישום .

זרעים של שלום – Seeds Of Peace – לינק לאתר שלהם.  מיודע לתלמידי כיתה ט' שנמצאים היום ב- ט' ובקיץ יסיימו ט' לקראת י' פה לינק להרשמה למחנה. 

Creativity for Peace

יצירתיות לשלום (בתרגום חופשי) – Creativity For Peace – להם יש מחנות לתלמידות מכיתה ט'-יא'. רק לבנות. וכפי שזה נראה כבר יש אפשרות להרשמה ראו פרטים פה בקישור.

Artsbridge Institute

ארגון גשר דרך אומנות – Arts Bridge Institute אני יודעת שהיה להם מחנה לפני שנתיים ומכירה נערה שהיא גם מנהיגה. היא חוותה חוויה מאד משמעותית בקיץ 2016 , היא היתה אז בכיתה יא'. פה הלינק לתוכניות קיץ שלהם. הנערה שאני מכירה הגיעה אליהם דרך עמותת בית הגפן בחיפה. עוד מקור להיעזר בו (תוכלו למצוא דרך מאגר הארגונים פה בית הגפן).

Kids4Peace

נוער לשלום – Kids 4 Peace – יש תנועה כזאת, פעילה מאד. תוכלו לראות פה באתר את קיץ 2017 עדיין לא פרסמו לגבי 2018 אבל הם מאד פעילים גם באירועים ופעילויות, בעיקר בשבוע הסובלנות בירושלים לדוג' כאן.

קולך – סאתו'ק – הוא מבית היוצר של בית הגפן, ראו פה באתר , מדובר על תהליך שמתחיל בינואר ומסתיים באוגוסט בנסיעה לשבועיים לשוויץ. קהל היעד נערות ערביות ויהודיות בכיתה יא'. כאשר חוזרים בשנת יב' מקיימים פרויקט קהילתי.

שווה להתחיל לחפש מוקדם ולבדוק את המידע. וכמובן אשמח לשמוע בתגובות כאמור, האם אתם מכירים עוד תוכניות קיץ מעניינות בעולם שמקדמות חיים משותפים והנהגה לקידום חברה משותפת של נוער.