אני שמח ונרגש על הצטרפותי ל"דרכים שלובות" בתפקיד מנכ"ל.
בשנת 2004, הצוות היהודי-ערבי של עמותת סיכוי הגה פרויקט חדש ואוונגרדי לקידום תיירות בואדי עארה. בשש השנים האחרונות הפעילות לקידום תיירות ביישובים הערבים התרחבה והתעצמה כתוצאה משותפויות מוצלחות, משאבים ומאמצים רבים שהושקעו על ידי עמותת סיכוי בנושא. סיכוי רואה בתיירות דרך חשובה לקידום שוויון וחברה משותפת. "דרכים שלובות" קם כתוצאה משיתוף פעולה בין מיזמי התיירות השונים שנוסדו לאורך השנים באזורים השונים – מהמשולש הדרומי, דרך וואדי עארה ועד הגליל.

כעת "דרכים שלובות" יוצא לדרך חדשה וחשובה, אשר בסופה יעמוד כעסק חברתי עצמאי ובר קיימא, שבה נייצר מודל עסקי איתן שישרת את הגשמת החזון החברתי של מיזם התיירות המשותפת.
אני מודה על האפשרות שניתנה להצטרף לצוות המצוין של "דרכים שלובות" ולהוביל את המיזם בנקודת זמן זו. נקודת זמן מיוחדת וחשובה הן בהיבט החברתי-פוליטי של היחסים בין האזרחים הערבים והיהודים, והן בהיבט של הוצאת המיזם לדרך עצמאית.

בין המשימות החברתיות הרבות שיש להשלים כיום בישראל, משימת קידום השוויון והשותפות בין האזרחים היהודים והערבים נמצאת גבוה בסדר העדיפויות. מרכיב הכרחי בהשגת מטרה נעלה זו היא היכרות של החברה היהודית עם החברה הערבית, רק כך נצליח לצמצם ניכור, ולהפחית את הפחדים ולבנות כאן חברה משותפת.
תיירות ביישובים הערבים היא הזדמנות מצוינת למפגש שוויוני ומכבד בין שתי החברות. מפגש שמונע מרצון כן ללמוד ולהכיר, מפגש מבחירה, כזה שאינו אקראי ושאינו נכפה על אף צד. מפגש שהוא אמיתי, אותנטי וטבעי.

אני מגיע עם ניסיון מגוון הכולל הקמת עסק חברתי (חוות קיימא בבית זית), עבודה כיועץ בכיר למנכ"ל הביטוח הלאומי, שם הייתי אחראי בין היתר על קידום תכנית "חסכון לכל ילד", ועל הקמת אגרות חוב חברתיות למען מניעת סכרת. בעברי עסקתי רבות בתחום החינוך, הייתי מורה למתמטיקה, מנהל מרכז לנוער בסיכון, והובלתי את צוות המדיניות של תנועת המורים שהוקמה במהלך המחאה החברתית בקיץ 2011. אני בוגר תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית, ותואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב.

אני רוצה לנצל הזדמנות זו לאחל לכולכם שנה של דרכים חדשות, של הכרות ומפגש, של אהבה ושכנות. שנה שבה נזכור שבסופו של דבר, דרכינו שלובות. השנה גם החגים שלנו משתלבים וראש השנה היהודי וההיג'רי (מוסלמי) נחגגים באותו שבוע.

ממני ומכל צוות דרכים שלובות שנה טובה كل سنة وانتوا سالمين
אורי קנדל, מנכ"ל דרכים שלובות

סיורים חדשים באוקטובר

אנחנו עובדים כעת במלוא המרץ על סיורים חדשים לחודש אוקטובר:

  • סיור טעמי תרבות בשפרעם
  • באקה אל ע'רביה – מסורת, חברה וחדשנות בחברה הערבית
  • ג'לג'וליה – מבט אחר על המשולש הדרומי
מקומות, אנשים וחוויות חדשות מחכות לכם ממש מעבר לפינה.
פרטים באתר דרכים שלובות