לידידיי ושותפיי

היום ה-21/3, יום ביעור האפליה הגזעית הבין-לאומי, הוא אחד הוותיקים שבימים הבין-לאומיים אשר ארגון האומות המאוחדות מציין אותם. יום זה הוכרז בשנת 1966בעקבות אירוע טראגי, שזיעזע עמוקות את מצפון העולם: טבח ילדים – תלמידי ביה"ס, שהפגינו נגד חוקי האפרטהייד – בידי המשטר הגזעני של דרום אפריקה. חוקי האפרטהייד מיסדו את הגזענות ואת האפליה בקריאת-תיגר עזת-מצח על כל הקידמה המוסרית והאתית שהושגה בידי האנושות. חרף ביטול האפרטהייד בדרום-אפריקה ועקירת מדיניות ההפרדה הגזעית בארצות אחרות, לא עברו הגזענות והאפליה הגזעית מן העולם. מיליוני אנשים ונשים סובלים עדיין, ואף מתים, בגלל צבעם, מוצאם האתני, דתם, או מעמדם החברתי. ומעל לכל, צורות חדשות של אפליה, הכרוכות בהתקדמות מדעית ובתופעת הגלובליזציה, מאיימות על הישגים, אשר חשבנו אותם לבלתי-הפיכים. (לקוח מתוך דבריו של מנכ"ל אונסקו, קוהישירו מאצ'ורה 1999-2009)

מדינת ישראל חתמה בשנת 1966 על האמנה הבינלאומית בדבר ביעור כל הצורות של אפליה גזעית.

 

גם היום אני מרגישה צורך להזכיר לכם לעיין, להגיב ולשתף את המיזם החברתי שלי, אשר כבר מקדם ומשמיע את קולם של מאות מיזמים וארגונים חברתיים המובילים דרך של חתירה לשיוויון ולחיים משותפים. ראו אירועים המתקיימים מידי יום בתחום של חיים משותפים, קולות הקוראים החדשים , הלוח דרושים שמתחבר. וכמובן מאגר הארגונים שמתווסף.

המון תודה שאתם פה איתי , מעודדים, כותבים, מגיבים וגם תורמים. יחד נתחבר ונשפיע בנושא של סובלנות, קירוב לבבות, התחדשות וצמיחה.

חיבוק,

קרן