מביאה פה בפנייכם קהילת חיים משותפים את מה שנכתב באתר מיוחד שנפתח לרגל פסטיבל שייח' אבריק – שלושה ימים ושני לילות של שיכרון חושים ברחבי קרית טבעון, בסמת וזבידאת. כמאתיים אירועי תרבות ייחודיים בתחומי המוזיקה, פרפורמנס, אמנות, קולינריה, והפתעות אינספור. אז כתבו ביומנים: בסוף השבוע שלפני פסח, בין ה-6 ל-8 באפריל, חוגגים את האביב בטבעון. ומוזמנים גם להישאר ללון.

פסטיבל שייח' אבריק לתרבות אזרחית יתקיים בין ה-6 ל-8 באפריל בטבעון רבתי.
זהו פסטיבל פתוח וחופשי, המבקש להגשים משאלות תרבותיות של יחידים וקבוצות ולחברן לכוחות קהילתיים. בקיצור – כל אחת ואחד עושים מה שהם רוצים, תוך שהם נעזרים באחרים ויוצרים קשרים קהילתיים חדשים. פסטיבל שייח' אבריק נעשה בידי אזרחים ולמען אזרחים.

כדי לקיים תרבות אין צורך בממשלה, במועצות, באנשי הון, בתקשורת או במנהלים. יש צורך ביוזמה אישית, בהעזה, באמונה, ביצירתיות, בנדיבות, בשיתוף פעולה, באחריות ובאהבה. מזה יש לנו בשפע: כרגע כ-600 איש שותפים ביצירתו של פסטיבל שייח' אבריק לתרבות אזרחית, בכ-200 יוזמות תרבותיות בעבור כל הגילים ובטווח אמנויות עצום: מחול, תיאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית, פרפורמנס, שחמט, אדריכלות, קולנוע, סדנאות למיניהן, שירה, עיתונות, כלכלה, שמאניזם, הימורים חוקיים, טקסי פולחן אזוטריים וברידג' – אירועים המתפרסים על פני כל אזור טבעון, מנחל הקישון ובית שערים ועד בסמת טבעון וזבידאת.

היוזמה זכתה לברכת הדרך ממועצות טבעון ובסמת טבעון, ובין הגופים המשתפים פעולה עם הפסטיבל נמנים רשת המתנ"סים של קרית טבעון וזבידאת, מרכז ההנצחה, גן לאומי בית שערים, מכללת אורנים, כפר תקוה, רמת הדסה, בתי הספר, תנועות הנוער, מועדון שלהב"ת ועוד רבים וטובים.

זהו פסטיבל אירוח, שבו מבקרים מחוץ לטבעון יוכלו ללון בחדרים או בקמפינג בחצרות פרטיות בכל רחבי הקריה. הופעות יתרחשו בחללים מוכרים וגם בטבע ובבתים פרטיים. מתוכננים שני לילות לבנים, והפתעות אינספור. בכל רחבי טבעון מתארגנות קבוצות לארוחות שכונתיות משותפות. נוצרו גם קבוצות של מוזיקאים, אמני מחול, קולנוענים, אדריכלים, כלכלנים, בשלנים, פעילים שכונתיים וחובבי מסיבות, לקראת תכנון משותף של הפסטיבל, שנעשה עד עתה ללא תקציב כלל. כ-95% מהאירועים יהיו פתוחים וחינמיים; בכניסה למופעים השונים תמצאו "כובע קסמים", ודרכו תוכלו להביע את הערכתכם לאמנים שיופיעו בפניכם חינם אין כסף. כ-5% מהאירועים, שאחרת לא היו יכולים לכסות את הוצאותיהם – יהיו בתשלום.

אז אם אתם מתלהבים מהרעיון של תרבות אזרחית בלתי-תלויה, מריבונות של האזרחים לעצב את סביבתם ואת תרבותם בחופש וללא דיכוי ממשלתי, כלכלי או בירוקרטי, בקיצור – אם אתם בעניין של פסטיבל שייח' אבריק – אנא תרמו לנו כאן כראות עיניכם. 

ברוכים הבאים לתכניה הדיגיטלית של פסטיבל שייח' אבריק!

הטבלה מסודרת על פי סדר זמנים, בחלוקה לשלושה ימים, החל מטקס הפתיחה ביום חמישי ב-17:00 ועד מעגל הסגירה במוצ"ש 20:00.
הצבעים מציינים את סוג המופע ויעזרו לכם לנווט בג'ונגל האירועים. ריבועי התכלת מיועדים לילדים.
לחלק מהאירועים והסדנאות צריך להירשם מראש, באמצעות לחיצה על טקסט האירוע בטבלה. לחיצה על מקום האירוע תראה לכם איפה זה במפה.

אם הטבלה לא נראית טוב על המסך שלכם, תוכלו לפתוח אותה בדרייב, אולהוריד אותה למחשב שלכם ואף להדפיסה.

שייח' אבריק למתחילים: איך מנווטים בין 200 אירועים בשלושה ימים?
קודם כל, בואו לטקס הפתיחה, על גבעות שייח' אבריק, ביום חמישי ב-17:00.
סמנו לכם בתכנייה ביקורי חובה מהמגוון המוסיקלי האדיר של הפסטיבל, עם הופעות רוק, ג'אז אתיופי, כליזמר, בדואי, אתני, פולק, קלאסי, ערבי קלאסי, אלטרנטיבי, מאולתר, מקודש, אינסטרומנטלי ומקהלתי. חובבי קולנוע, מחול, ספרות, אמנות פלסטית, פרפורמנס, הגות, אוכל, מגע, אופנה, קרמיקה, חידונים, חינוך, טבע, טקסי ריפוי, תיאטרון, אקטיביזם, פרמקלצ'ר, ספורט או נמנום – ימצאו כולם את מבוקשם, פרי לבם של אזרחיות ואזרחים חופשיים.
מקומות מוכרים בסביבה יהפכו לאולמות חד-פעמיים ומפתיעים: חוות המיכלים באלרואי, הבריכה בכפר תקוה, הסאונה בקאנטרי קלאב, אוטובוס תיאטרון, שכונת הגפן, הפנ'צריה בכיכר האני, מערות קבורה עתיקות, נגריה בשדה יעקב, מחסן הנשק בקרית עמל; הרחובות, הגנים, החצרות והסלונים הפרטיים.
במרכז ההנצחה, בקרון הספרים, במכללת אורנים ובמתנ"ס רמת טבעון יש פעילות כמעט שוטפת. שימו לב גם שלילות מרובי-הופעות יתקיימו בבית קולטון, בזבידאת ובטברנה בגפן. רדיו אורנים הופך לרדיו שייח' אבריק וישדר מסביב לשעון – כוונו את הטרנזיסטורים לתדר 103.6fm. תערוכת האמנות גלנטריה תתגלה אליכם מחלונות הראווה המסחריים במרכז. בשישי ובשבת בבוקר יש ריכוז גדול של סדנאות– הירשמו מראש דרך האתר ופתחו את הסופ"ש בגאון.
יש סיכוי גדול שתיתקלו בארוחות-חוץ משותפות בשכונות השונות של הקרייה. שימו בקבוק יין או קצת פירות על שולחן והצטרפו לסועדים. מכללת אורנים גם פותחת שעריה לקמפינג בימי הפסטיבל, בהרשמה מראש. יש רשימה של פעילויות מעולות לילדים, לנוחיותכם גם בטבלה נפרדת.
זוהי יוזמה אזרחית. השאירו את טבעון נקייה ופנויה מפקקים. אפשר לחנות בכל ימי הפסטיבל בכפר תקוה, במכללת אורנים ובחטיבת אורט. כדי להפחית את העומס בכבישים, הוספנו שאטלים על קווי התחבורה הציבורית בטבעון.