קרן יפה לונדון-יערי מעניקה בכל שנה 2-3 פרסים לפעילות ופעילים חברתיים המקדמים פרויקטים קהילתיים בתחום השינוי החברתי או קידום מעמד האישה בישראל. כל פרס הוא בגובה 15,000 ₪, וקבלתו מותנית במחויבות להמשך עשייה חברתית במשך שלוש שנים.

הקריטריונים לקבלת הפרסים הם:

  • מחויבות לצדק חברתי, שוויון וזכויות אדם.
  • מחויבות לקהילה, מנהיגות, ואמונה ביכולתו של הפרט לשנות.
  • יוזמה, יצירתיות וראשוניות.
  • פעילות למניעת הדרה והידרדרות מעמד הנשים במרחב הציבורי.
  • פעילות לשיפור מעמדן של נשים בקהילה.
  • תינתן עדיפות למועמדת תושבת הפריפריה (חברתית, גאוגרפית ושייכות לקבוצת מיעוט).
  • מצבה הכלכלי של המועמדת יהווה שיקול.

הקרן תנהל השנה סבב אחד להגשת בקשות לפרס: תהליך המיון יתבצע במהלך אפריל – מאי 2018 -והפרסים יינתנו בטקס ציבורי עם משפחתה וחבריה של גב' יפה לונדון-יערי ז"ל, ביולי 2018.

כמה מלים על הקרן ע"ש יפה לונדון-יערי:

יפה לונדון-יערי ז"ל היתה בין מקימות ומובילות מערכת השירותים הסוציאליים למשפחות בישראל בימיה הראשונים של המדינה. עשייתה היתה תמצית של חלוציות וצניעות, הדאגה לקהילה ועמידה על שוויון זכויות לנשים ועל קידום מעמדן.

לאחר פטירתה בשנת 2003, החליטו שלושת בניה – יוסי, אליעזר ואריק יערי ובני משפחותיהם, להקים קרן שתסייע לנשים לשבור את תקרת הזכוכית ותאפשר להן להתקדם לעמדות ניהול והשפעה בחברה הישראלית. קרן יפה לונדון-יערי מתנהלת כקרן משפחתית בתוך ה 'קרן החדשה לישראל' אשר מוסיפה לפרסים שמעניקה המשפחה את משאביה ההדרכתיים והארגוניים. במהלך השנים בהן הקרן פועלת ניתנו הפרסים למגוון נשים מפלחים שונים בחברה הישראלית. נשים דתיות וחילוניות, יהודיות וערביות, ישראליות ותיקות ועולות חדשות. נשים שעסקו ביזמות חברתית, יזמות תעסוקתית, גישור בין אוכלוסיות נשים מוחלשות והממסד, סיוע בהתאגדות מקצועית, גישור בין קהילות ועוד.

הגשת בקשות לפרס

יש להגיש טופס בקשה למלגה עד יום ה' ה12.4.18 (יום שהוא במקרה השנה גם יום השואה, ויום הזיכרון ליפה ז"ל שנפטרה ביום זה), בשעה 12:00 בצהריים. טפסים ניתן להוריד כאן או לפנות במייל ל marinafa@nif.org.il.

את הבקשות יש לשלוח במייל ל: yaffa.london.yaari@gmail.com, תוך ציון שם המועמדת בשורת הכותרת ו"מועמדות לקרן יפה לונדון יערי".

הפרס פתוח לכל אזרחית ישראלית, ללא הבדל דת, גזע, או גיל. הפרסים ממומנים ע"י קרן יפה לונדון-יערי, וחלים עליהם כל כללי החוק הנהוגים בנושאי פרסים.

לפרטים נוספים כאן בקישור