השבוע בין ה – 7-8-16 עד ה- 14-8-16

כל יום אני נחשפת לעוד ועוד ארגונים שעוסקים בקירוב לבבות ובחיבורים. ובדיוק היום אמרתי שאני מרגישה שאני משמינה מנחת, וכתגובה… מיד שמעתי על עמותת: שפים למען השלום طهاة السلام Chefs For Peace, מסתבר שהם מבשלים יחד כבר 15 שנה. ב- 2001 הוקמה העמותה על ידי קבוצה של שפים יהודים, נוצרים, ארמנים ומוסלמים בראשותו של שף קבורק אלמיאן. העמותה מבוססת על עשיה סביב האמונה בחברה משותפת ופועלים לקידום מטרה זו באמצעות שלל פעילויות הקשורות לקולינריה ומטבח: סיורים קולינריים משותפים, סדנאות בישול לנוער ומבוגרים, פעילות קולינרית משותפת עם ילדים ונוער ערבים ויהודים, דוכני אוכל ועוד.

המטרה, לבשל יחד מציאות חדשה, משותפת וסובלנית.

בשבוע שבין ה 7/8/16 עד ה- 14/8/16 שותפים בשרונה העמידו לעמותה מתחם בו ניתן להקים מסעדת פופ אפ. הכוונה במתחמי פופ אם שהם ניתנים להקמת מסעדה לזמן קצוב לדוג' לשבוע בלבד. שם המסעדה "מטבחנא" ונמצאת כאמור, במתחם שרונה רק לשבוע.

אם לא טעמתם עד כה מיני מנות כמו שושבראק, מקדוס, מסחאן, מסבחאת אל דארוויש ואחרות – הנה לכם הזדמנות!

IMG-20160808-WA0025 (2)

השפים איברהים אבו סיר משמאל, אהרוני וג'וני גוריק מתראיינים לתוכנית חיסכון.

שלומי חגג מנכל שרונה

שלומי חג'ג' – מנכ"ל שרונה

IMG-20160808-WA0027 (2)

במשך השבוע יבשלו שם כ-25 שפים מובילים מהעמותה ומבין תומכיה:

בין השפים האורחים, שיצטרפו לתמוך בפעילות העמותה ומסריה, ויאיישו את עמדות הבישול, יהיו ישראל אהרוני, איילת לטוביץ', רובי פורטנוי, מיקי שמו, אייל לביא, אביבית פריאל, זוזו חנא, אילן גרוסי, קבורק אלמיאן – מייסד ויו"ר, מנהל מזון ומשקאות וולדורף אסטוריה l איברהים אבו סיר – שף קונדיטור l משה בסון – מסעדת אקליפטוס ירושלים l נביל אבו – נוטרה דאם l יוסי אלעד – מחניודה, פלומאר לונדון l ג'וני גוריק – לגסי, נוטרה דאם, מטבח מלך ירדן ועוד l ירון וינקלר – שף גורמה וסיורים קולינריים l עודה אבו אל האווה – מלון שבע הקשתות l הייג ברג הגופיאן – שף הפטריארכיה הארמנית l חמדת גולדברג – מ"לה טרטוריה" ברומא (כוכב משלן) לקייטרינג גורמה בירושלים l ענת לב ארי – מייסדת ושפית ראשית קייטרינג לואיזה l עמית כהן – קייטרינג לואיזה l נדב מלין – מ"מוגריץ" (שני כוכבי משלן) ו"מיראדור דה אליה" (כוכב משלן) לקייטרינג לואיזה l מוחמד עאשייר – וולדורף אסטוריה l פאדי ג'מאל אנטון סניורה – ניו אימפריאל l ונוספים.

אם אתם רוצים לשמוע עוד פרטים אז מי שתשמחנה לעזור לכם הם חנה בית הלחמי 054-4732253 ופליאה קטנר 052-3626012 שעונות באדיבות ומובילות פה את כל ההפקה מאחורי הקלעים.

על הפעילות השוטפת במטבח השבוע מנצחים שף ירון וינקלר ושף נדב מלין, מתכנון המנות ועד לביצוע המוקפד וההגשה המרהיבה, לצד שפים מתחלפים נוספים מהעמותה.

20160807_184349 (2)

מימין שף ירון וינקלר, שף נדב מלין, שפית ענת לב ארי, שף Jalil JJ, שפית אביבית פריאל, שף עמית כהן

ועוד קצת על היו"ר והמייסד של עמותת שפים למען השלום קבורק אלמיאן

אמנם קבורק נראה צנוע מאד, גם בתמונה בהמשך אבל קבורק הוא אשר הגה את הרעיון להקמת העמותה והלך עם זה עד הסוף. השף קבורק אלמיאן הוא נוצרי ארמני, אשר מנהל את מזון והמשקאות של וולדרוף אסטוריה היוקרתי. הוא הגה את הרעיון להקמת העמותה, לאחר שהבין כי שפים יהודים, נוצרים ומוסלמים עובדים בתחום כל הזמן יחד, ויכולים לשמש דוגמא ומופת לחיים משותפים. הוא חשב שלבשל יחד הוא תחום של יצירה משותפת ובאמצעות שיתוף הפעולה במטבח, ניתן להעלות לשיח את נושא הקיום המשותף כאן בארץ. בין השאר קבורק גם הקים את בית הספר למלונאות ובישול במרכז נוטרה-דאם בירושלים.

קבורק

השף קבורק אלמיאן יו"ר ומייסד העמותה שפים למען השלום

ומה הלאה?

החזון שלו הוא ביה"ס קולינרי לנוער יהודי ערבי שנשר ממערכת החינוך…

 

אז אם הגעתם לאכול במטבחנא בשרונה ובא לכם להתחבר ולשתף פה , מאד אשמח …