הפעם אני כותבת על הבלוג עצמו כי חייבת לשתף אתכם בהתפתחות בלתי רגילה והכל כך מרגשת שמתרחשת בימים אלו. הסיפור מתחיל ביובל רחמים שהוא מנהל את פורום ארגוני השלום בישראל, שהזמין אותי למרות שאני לא חלק מפורום ארגוני השלום, למספר פגישות חשיבה עם שותפים מקצועיים ממספר תחומים. החשיבה היתה סביב מציאת פתרונות כיצד לייצר נוכחות אינטרנטית רבה יותר לשיח המקדם נושאים של חברה משותפת ושלום. נפגשנו והיה מרתק. התקבלו מספר החלטות בכל פגישה, מאחת הפגישות חברנו צוות מצומצם יותר והחלטנו להשקיע במיצוב ושדרוג האתר הקיים – הבלוג לחיים משותפים.

ענבר יסעור שהיא מיידענית, מנהלת פורום המידענים i-fish ורכזת אקדמית של התוכנית להכשרת מידענים בטכניון, הציעה שתשלח פניה למשתתפי הפורום שלה לעניין אותם להתנדב באתר חיים משותפים.

כ- 25 מידענים פנו שהם רוצים לשמוע פרטים נוספים. ישששש! קבענו ערב חשיפה למי שיסתדר לו, במרכז הארץ. הערב התקיים אצל אורנה דב שהתנדבה לארח. הגיעו עשרה מתנדבים, לא רק מהמרכז אפילו מהדרום הרחוק. איזה כיף… היה ערב מאד מרגש. כי כולם סיפרו היכן הקריאה להתנדבות, לאתר שמקדם תפיסה של חברה משותפת, פגש אותם. לשמע הדברים והסיפורים עיני הוצפו בדמעות, הכרתי חבורת מידענים נדירים דבר שגרם לי אושר גדול ולא הצלחתי להירדם בכלל בלילה לקראת מה שצפוי לקרות ביחד עם צוות מתנדבים להתפתחות האתר.

בערב התמקדנו בחשיפה. שיתפתי את הדרייב שלי לפתיחת הבלוג. וגם העלתי מצגת של תפקידים אפשריים להתנדבות באתר. כבר למחרת, לאחר ששלחתי להם את סיכום הדברים, פנו מספר מתנדבים וכל אחד לקח על עצמו תפקיד. אני לא מאמינה!!! התרחבנו לצוות עבודה על האתר, וכבר הצבנו יעדים לאתר מחודש!!!!
לדרך הצטרף גם חנן לב מחברת social valley – שיווק וקידום אינטרנט, החברה שלו ושל שותפו החליטה לפעול למען האתר כתרומה למען הקהילה. חנן לב הוא מנהל הפיתוח העסקי וכבר יושב במרץ על תוכנית אסטרטגית לאתר.
חנן והצוות הם חבורת מקצוענים, אני במתח מהדרך שאנחנו צועדים אליה… הציפיות גבוהות.
ובנוסף לכל זאת גם אני הגשתי את הקול קורא שפרסמתי אצלנו פה להשתתף בתוכנית עמיתי אברט ששמה לה למטרה להכשיר דור של מנהיגים ומנהיגות צעירים/ות אשר יפעלו למען חברה צודקת יותר. התכנית מעניקה לסטודנטים הזדמנות לרכוש ניסיון בפעילות חברתית בארגוני החברה האזרחית המקדמים צדק חברתי וזכויות אדם. התכנית מציעה לעמיתים ולעמיתות מסלול המשלב בין התמחות בארגונים לשינוי חברתי, השתתפות במפגשי הכשרה ובקורס אקדמי שנתי. אפשר לקרוא עוד על התוכנית ועל המטרות שלה פה. התקבלתי כמיזם חברתי אזרחי ואקבל שתי סטודנטיות ממכללת אורנים אנסאם מזאריב ורובא סלימאן להתנסות אצלי באתר. חשבנו על בניית תוכנית עבודה שתכלול גם מפגשים עם ארגונים שמקדמים חברה משותפת וגם התנסות אישית בקידום חיים משותפים וכתיבה על כל זה גם באתר וגם ברשת החברתית, והכל הכל ייחשף באתר שיתורגם לערבית…
אם הגעתם עד לפה אתם מבינים אותי ומדוע אני כל כך מתרגשת לקראת הפריחה וההתפתחויות באתר וכמובן השדרוג שלו. ובעיקר אני רואה לנגד עיני את המשך מימוש היעד ליצור עוד אימפקט על החברה שלנו לקידום השותפות. קרדיט לצלם המוכשר אביחי רן על תמונות הטבע שצולמו במסגרת מפגשי צלמים ערבים ויהודים שמארגן הארגון המופלא "צועדים לעתיד משותף" שתוכלו לקרוא עליהם פה. אשמח לשמוע מה דעתכם, אולי לכם יש עוד עצות חשובות לפיתוח האתר, מאד אשמח לשמוע. תודה לכם שאתם חלק מקהילה של 2000 מנויים שקוראים, מגיבים ונמצאים כשותפיי למסע של המיזם – הפלטפורמה לחיים משותפים.