לפני 3 שנים ביחד עם הקמת הבלוג ובהמשך לשדרוגו לאתר, קם לו גם עמוד פייסבוק חיים משותפים. בהתחלה עשו לייק לעמוד הפייסבוק מעט חברים. אך לאט לאט, בעקבות התמדה יומיומית של פרסום פוסטים ערכיים, במשך שלוש שנים, נוצרה קהילה. חלק מגיבים, חלק מסמנים בלייק, וחלק רק צופים בפוסטים שמועלים. במשך השנים מלייק אחד לעמוד יש היום 2833 לייקים לעמוד חיים משותפים. כל הפוסטים שמועלים בו, קשורים כמובן גם לאתר חיים משותפים ולרוב ממשיכים את אותה אג'נדה לקדם חיבורים, דיאלוג, שיתופים, מיזמים משותפים ועוד נושאים רלוונטיים לקו של חיים משותפים. הרבה שיתופים של פוסטים שמוציאים ארגוני חיים משותפים שנמצאים גם באתר. מה שנוצר הוא מערכת יחסים של אמון של הקהילה המתעניינת בדף ובאתר חיים משותפים. ויום אחד זה קרה – "לכו תבינו את החוקיות של פייסבוק אם יש כזאת" – פוסט אחד זכה למעורבות ולחשיפה מטורפת. מעל 600 לייקים, מעל 40,000 צפיות, ומעל 10,000 מעורבות. הכל התחיל בניוזלטר רגיל שנשלח ממני בערך פעם בחודש למי שנרשם לאתר – אפשר להירשם פה.  אחד המנויים ששמו דן והוא מיוזמי המיזם BKIND , יצר ביני לבין מורן קשר. מורן בדיוק היתה בסוף הקמת המיזם שלה דרך ההאדסטארט ונשאר לה בערך יום וחצי להצליח לגייס את הסכום שקבעה. מורן הזריזה העבירה אלי מידע על המיזם. העלתי לעמוד הפייסבוק והפעם כמו אש בשדה קוצים – הפוסט עף למרחקים: כאמור, מעל 300 שיתופים, מאות תגובות, מעל 10,000 מעורבות של אנשים ו- 40,842 צפיות… מטורף… כמובן שמורן הגיעה ליעדה בהאדסטארט ומואשרת התפנתה לטפל במיזם שלה שעליו נשמע כעת ביתר פירוט.

                          

מורן שטיאסני, 30, בוגרת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, נוודית דיגיטלית בישראל, החליטה לקחת על עצמה משימה: להפוך את ג'יסר א זרקא לכפר הנוודים הדיגיטליים הראשון בישראל. מורן מתארת שאחרי שנדדה במשך שנה וחצי ברחבי הארץ, כדי לפתח תרבות של תיירות דיגיטלית באזורים פריפריאליים בישראל. עוד היא מספרת שידעה לארוז את אינספור הפגישות, האתגרים, הידע, הניסיון והתובנות שליקטה בדרכיה הרבות,  אל תוך תהליך מלוטש ומדויק ליצירת פתרון חדשני, שמטרתו למשוך אל שערי ג'יסר א זרקא, קהל יעד חדש שעד כה "אין לו מה לחפש שם".

 

מורן אומרת שבתהליך מואץ של 3 חודשים – החל מהרעיון המשוגע ועד לשיווק, ההקמה והניהול – מתכנס כולו לרגע שבו היא הצליחה להשיק את הקו-וורקינג ספייס הראשון בישראל על חוף הים, הראשון שמתקיים מצריכת חשמל עצמאית (אנרגיה ירוקה), הראשון שנולד מעשייה ערבית-יהודית משותפת. עוד מתארת שזהו מבחינתה, "מקום מפגש עם הטבע, עם אנשים מדהימים, עם עצמינו; הזדמנות לקירוב לבבות, נתינה ושיתוף."


"כל מי שמגיע לשם, חווה את ג'יסר מנקודת מבט חדשה, פשוטה, אורגנית, כזו שלא מתאמצת לספק ערך תיירותי יוקרתי, אלא מציעה את היופי האותנטי שלה, as is. המקום כבר מלא ומורן כל הזמן עסוקה ומזמינה עוד ועוד להגיע לכפר הנוודים החדש וליהנות מחוויית remote work חדשה ומרעננת בנוף הישראלי, להתנתק מהדחיפויות של היומיום ולהרשות לכל אחד ואחד לקדם את הרעיונות הכי משוגעים שלו ושלה, במקום בו הכל יכול לקרות. רק מלהביט בתמונות שנאספות יום יום, אלו מעוררות השראה." דבריה של מורן, לא נגעתי.  

    

כאן בקישור ניתן לראות ולעקוב אחרי מה שקורה שם וגם לקבל מידע. 

מי לא היה שם כבר… היו גיימרים ומפתחי משחקים, מפתחי אפליקציות, צוות קהילת החשדניסטים, מעצבי חוויית משתמש, מנכ"לים של חברות ייעוץ לניהול אג'ילי…. התקיימו ארוחות צהרים מפוארות מהמטבח הערבי האותנטי, שעה שמחה (happy hour) עם שוק אוכל של נשות הכפר, טבילה בים, ושקיעה… וואו השקיעה. וגם מי שמעוניין אפשר לישון בגסטהאוס שגם ההוא מיזם בפני עצמו כאן בלינק.  

ולסיום נרים לחיים… לחיי שיתוף המיזם שיזמה מורן שהצטרפה לנימר הדייג שאין מאושר ממנו כי הוא הבעלים של המקום.